27 April 2024
nedjelja, 23 Februar 2014 20:24

Zeničanke +28 u Sarajevu

VISOKA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA U SARAJEVU. 14. KOLO BiH LIGE. ŽKK ŽELJEZNIČAR – KŽK ČELIK 62:90 (+ 28). - 23.02.2014.god. U 14. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su gostovale u Sarajevu ekipi ŽKK Željezničar.  Pobjedila je ekipa KŽK Čelik. Rezultat: Željezničar - Čelik  62:90  (10:25), (19:26), (19:12), (14:27);

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić 2, M. Džinić 7, Z. Gagić 13, J. Bigović 13, N. Kovačević, A. Hundur , A. Kalušić 15,  M. Rahmanović , S. Pašić, I. Rahmanović 22, A. Ćorović 2, A. Iriškić 16;  (Trener Slobodan Kecman);

Najviše poena za Čelik su postigle: Irma Rahmanović (22), Aldijana Iriškić (16), Aida Kalušić (15), Jasmina Bigović ( 13 + 10 skokova), te Zvjezdana Gagić (13) poena.

Najefikasnije kod Željezničara: M. Rađenović (22) i J. Stošić (11) poena.

Košarkašice Čelika upisale su novu pobjedu u okviru Prvenstva Bosne i Hercegovine. Ovog puta na gostovanju u Sarajevu kod ekipe ŽKK Željezničar.

Prvu četvrtinu košarkašice Čelika su dobile sa + 15  poena (10:25). U prvim minutama druge četvrtine domaće smanjuju serijom od 7:0 na 17:25, ali u drugom dijelu 2. četvrtine razlika u kvalitetu dolazi do izražaja i prednost Čelika je + 22 poena (29:51), što je i rezultat prvog poluvremena.

Treću četvrtinu, ponovo, bolje otvaraju košarkašice Željezničara i serijom od 10:2 smanjuju prednost Čelika na 14 poena (39:53). Ovu četvrtinu dobijaju domaće košarkašice sa 19:12 i rezultat nakon treće četvrtine je + 15 (48:63) u korist Čelika.

Zadnju četvrtinu gošće iz Zenice otvaraju furiozno i prave seriju od 4:23 za trenutni rezultat 52:86 i idu na najveću prednost u utakmici (+ 34 poena). Ovu četvrtinu zeničanke dobijaju sa 14:27 za konačnih + 28 poena (62:90).

U zadnjih nekoliko minuta utakmice, trener Čelika Slobodan Kecman u igru je uveo i igračice, koje imaju manju minutažu u utakmicama, tako da su sve igračice upisale minutažu na ovoj utakmici.